Hazırki dövrdə ştat üzrə bir təcrübəli mühasib işə qəbul etməkdənsə, profesional mühasibatlar komandası ilə müqavilə imzalamaq daha əlverişli və effektivdir. Siz “Alfa Audit” MMC ilə müqavilə imzalamaqla təşkilatınız üçün peşəkar mühasibat xidmətlərini təcrübəli mühasiblər tərəfindən nəzarət olunmasını əldə edirsiniz. Bu halda həm büdcəyə qənaət etmək, eləcədə səhvsiz mühasibat əməliyyatları aparmaq üstünlüyünü qazanırsınız.
Mühasibat uçotu – vacib və mürəkkəb bir sistemdir. Bəzən müəssisənin gələcəyi, bu sistemin düzgün və effektiv qurulmasından asılıdır. Təklif etdiyimiz xidmətin işi müəssisənin daxili idarəetmə hesabatlarının və maliyyə hesabatlarının hazırlanması, vergi uçotunun aparılmasıdır. Burada biliklər ilə yanaşı, işçi-mühasiblər arasında işlərin düzgün bölüşdürülməsi, qarşılıqlı yardımlaşma və komanda şəklində işləmə kimi amillər mühüm rol oynayır.
Alfa Audit şirkətinin mühasibatlıq xidmətlərinə aşağıdakılar daxildir:
• Mühasibat uçotunun aparılması, mühasibat (maliyyə) hesabatlarının formalaşdırılması (Fiziki və hüquqi şəxslərin fəaliyyətinin tam mühasibat müşayiəti)
• Rüblük və illik hesabatların müvafiq nəzarətedici orqanlara (Vergilər Nazirliyi, Dövlət Sosial Müdafiəsi Fondu, Statistika İdarəsi, Məşğulluq İdarəsi) təqdim edilməsi
• “Sıfır” hesabatlarının verilməsi
• Mühasibat uçotunun qurulması və/və ya bərpa edilməsi (mühasibat uçotunun aparılması üzrə konsultasiyalar)
• Müəssisənin əsas vasitələrinin inventarizasiyası
• Debitor və kreditor borcunun analizi və inventarizasiyası
• Vergi qoyma və vergi planlaşdırılması
• Vergi yoxlamaları zamanı təşkilatın maraqlarının təmsil olunması, vergi yoxlaması aktlarına etirazların hazırlanması
• Uçot siyasətinin işlənilməsi və optimallaşdırılması (müəssisənin hesabat siyasətinin hazırlanması və ilkin hesabat sənədlərinin tərtibi)
• Müəssisənin kadrlar uçotunun aparılması
Əldə edəcəyiniz üstünlüklər:
• Azərbaycan Respublikasının qanunvericiliyinə tam uyğun olaraq mühasibat müşayiəti
• Mühasibat uçotunun aparılması prosesində büdcənizə qənaət
• Mühasibat, vergi və statistik hesabatların verilməsi zamanı gecikmələrin və cərimələrin olmaması
• Əlavə olaraq vergi qoyma, maliyyə və mühasibat hesabatı məsələləri üzrə təmənnasız konsultasiyalar
• Peşəkar və təcrübəli komandanın müəssisənizə milli və beynəlxalq muhasibat uçotu standartlarına uyğun nəzarəti

Nowadays instead of hiring one experienced accountant, it’s more profitable and effective to make a contract with professional team of accountants. By making a contract with “Alfa Audit” LLC you get supervision of professional accounting services of your organization by experienced accountants. In this case you save on the budget and get an advantage to conduct accurate accounting operations.
Accounting is an important and complex system. Sometimes the future of enterprise depends on the accurate and effective establishment of this system. The work of offered service is preparation of internal management and financial statements of enterprise, conducting of tax audit. Along with knowledge, such factors as proper distribution of work among accountants, mutual assistance and team work play an important role.
The followings are included into accounting services of Alfa Audit company:
• Accounting record-keeping, formation of accounting (financial) statements (full accounting observation of physical persons and legal entities activities)
• Submission of quarter and annual statements to appropriate supervision authorities (Tax Ministry, State Social Protection Fund, Department of Statistics, Department of Employment)
• Submission of “zero” statements
• Establishment and/or reorganization of accounting (consultations over accounting record-keeping)
• Stocktaking of fixed assets of enterprise
• Analysis and stocktaking of accounts receivable and accounts payable
• Taxation and tax planning
• Representation of enterprise interests during tax audit, preparation of objections to tax audit certificates
• Development and optimization of tax policy (preparation of statement policy and composition of initial statement documents of enterprise)
• Personnel record keeping of enterprise
Advantages to be achieved:
• Accounting observation in full completion with the legislation of Azerbaijan Republic
• Save to budget during the process of accounting
• Absence of delays and fines during submission of accounting, tax and statistic statements
• Free consultations over additional assessment, financial and accounting statements
• Supervision of your enterprise by professional and skilled team in accordance with national and international accounting standards